Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Przez żołądek do zdrowia – blog dietetyczny - blog dietetyczny Przez żołądek do zdrowia – blog dietetyczny - blog dietetyczny Przez żołądek do zdrowia – blog dietetyczny - blog dietetyczny

O autorach

Piotr Rzymski
Biolog środowiskowy, doktor habilitowany nauk medycznych, pomysłodawca bloga, pasjonat naukowy, ciekawy świata, z zacięciem do popularyzowania nauki, także wśród najmłodszych. Interesuje go bezpieczeństwo i produkcja żywności, wpływ odżywiania na zdrowie oraz opinie konsumenckie dotyczące żywności. Fascynują go też sinice, toksyczne metale i jeszcze kilka innych intrygujących spraw.

Barbara Poniedziałek
Biolog środowiskowy, doktor habilitowana nauk medycznych. Zajmuje się wpływem rozmaitych czynników środowiskowych na zdrowie człowieka – począwszy od zanieczyszczeń chemicznych po pole magnetyczne. Miłośniczka zwierząt, wegetarianka z 20-letnim stażem, pasjonująca się dietą wegetariańską i wegańską.

Joanna Budzulak
Studentka dietetyki, szczególnie zainteresowana żywieniem klinicznym i suplementami diety. Fascynują ją zagadnienia z dziedziny farmacji. Najchętniej odpoczywa w otoczeniu dzikiej przyrody. Miłośniczka zwierząt, szczególnie kotów. Rozsądne, lecz niekoniecznie modne odżywianie to dla niej priorytet w utrzymaniu zdrowia.

Paulina Michalak
Studentka dietetyki, pasjonatka chemii kosmetycznej oraz świadomego analizowania składów nie tylko żywności. W wolnych chwilach słucha muzyki filmowej, czytając książki trzymające w napięciu. Do żywienia podchodzi z rozsądkiem, nie zapominając jednak o podstawie, jaką jest medycyna naturalna i holistyczne postrzeganie życia.

Jacek Karczewski
Doktor habilitowany nauk medycznych. Zainteresowany wpływem rozmaitych czynników, w tym środowiskowych, na rozwój chorób o podłożu zapalnym i autoimmunizacyjnym oraz relacjami dieta-układ immunologiczny. Inspiracji szuka zarówno w laboratorium, jak i dalekich podróżach.